تبلیغات محیطی

 

با توجه به رشد شهرنشینی،همه روزه، مردم زمان زیادی را بیرون از خانه می گذرانند و در معرض رسانه های گوناگون قرار دارند.

امروزه در شهرهای بزرگ جهان ، فضاهای تبلیغاتی متنوعی طراحی و ایجاد شده است.   تبلیغات محیطی ابزاری قدرتمند است که به تولید کنندگان کالا و خدمات این فرصت را می دهد تا با مخاطبان خود یک ارتباط پیوسته و دائمی برقرار کنند( ۲۴ ساعت در هفت روز هفته)              

 با در نظرگرفتن نیازهای مردم در جامعه ی اطلاعاتی امروز، توسعه ی کاربردی رسانه های تبلیغات محیطی باید با توجه به عوامل گوناگونی صورت بگیرد تا بتواند پاسخگوی درخواست های آگهی دهندگان در سطح شهر باشد.

بیلبورد به عنوان رسانه ای اثربخش این قدرت را دارد که پیام فروش و بازاریابی را در مخاطب درونی کرده و پیام خود را به مؤثرترین شکل ممکن به مخاطب منتقل کند.

تابلو های شهری(بیلبورد) ، نمایشگرهای الکترونیکی، دیجیتال و لیزری،ماکت حجمی، بالن و ............. به منظور انتقال پیام در فضای شهری بر خلاف سایر رسانه ها مثلاً رادیو وتلویزیون قابل خاموش شدن یا نادیده گرفته شدن از سوی مخاطب نیستند. و میتوانند به عنوان رسانه ای مکمل در کنار دیگر رسانه ها نقش موثری ایفا کنند.

ماهیت این رسانه به گونه ای است که باید بتواند ظرف چند ثانیه نظر مخاطب را به خود جلب کند و تاثیری ماندگار بر ذهن مشتری بگذارد به طوری که حتی بعد از اینکه بیننده از محل دور شد، همچنان به تبلیغ و موضوع آن فکر کند. به همین دلیل خلاقیت، ایده پردازی و رعایت اصول طراحی می تواند در موفقیت تبلیغات محیطی اثر گذار باشد.

کانون تبلیغاتی نگاه روز در زمینه ی ارائه ی خدمات تبلیغات محیطی  اهداف زیر را دنبال می کند:

ارتقای سطح کیفی اطلاعات و تبلیغات محیطی و نزدیک کردن آن به معیارهای جهانی

ارتقای ساختار شهری از نظر کیفیت اطلاع رسانی، زیبایی محیط و مجموعه ی مبلمان شهری

در این راستا تبلیغات در فضای باز ء از دید کانون نگاه روزفقط جنبه تبلیغاتی ندارد ، بلکه یک اتفاق است. به عقیده ما طراحی یک تابلوی تبلیغاتی نا مناسب ، به نوعی تجاوز به حقوق شهروندان محسوب می شود.

 شیوه ی نمایش تبلیغ با توجه به انتخاب نوع ابزار ارتباطی می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد . زیرا نوع نمایش و طراحی ابزار رسانه برای انتقال مفهوم پیام به ذهن مخاطب، بسیار موثر و ماندگار خواهد بود.به یاد داشته باشید که تبلیغات شما زمانی نتیجه می دهد که بر اساس اصول طراحی شود ودر جای مناسب قرار گیرد.

از طرفی تبلیغات بدون شناخت رسانه به هدر رفتن سرمایه منجر می شود. کانون تبلیغاتی نگاه روز آمادگی دارد تا با ارائه ی تجربیات خود در قالب مشاوره از هدر رفتن سرمایه ی شما جلوگیری کند و با تدوین برنامه ای جامع شما را در مسیر معرفی هر چه بهتر کالا و خدمات خود همراهی کند.